Oca 9, 2015 - Ana Sayfa    No Comments

Sistem Kurmaya Başlıyoruz

kitap“Adım Adım Sistem Kurma” adlı kitabımı yazarken kitabı alanlar, okuyup kendi kendilerine sistemlerini kursunlar, mutlu olsunlar ve teşekkür etsinler istemiştim. Evet, kitap satışa sunuldu ve bana gelen geri dönüşler çok olumluydu; ancak eksik bir şey vardı. Kitap içindeki örnekler kısıtlıydı. Evet, bunu biliyordum; çünkü onları da ekleseydim şu an 600 sayfa olan kitap çok daha kalın olacak ve alıcıyı engelleyecekti. Bu yüzden de bu şekilde kalmasına karar verdik, basımını yapıldı ve satışa sunduk. Ancak bu eksik kısım hep içimde kaldı ve bu yıl fırsat bulup ikinci kitabımı yazmaya başlamadan önce kitabın içindeki örnek dokümanları sizlere bir CD ile satışa sunmaya karar verdim.

Peki, internetin bu kadar yoğun bir şekilde kullanıldığı, hemen hemen her şeye kolayca ulaşılan bir ortamda bu ne işe yarayacak, derseniz:

Eğer bilmediğiniz bir sistemi kurmak isterseniz, önce öğrenmeniz, sonra uygulamanız ve kontrol ettirmeniz gerekiyor.

Peki, öğrenmek için konu ile ilgi eğitim aldınız diyelim, hiç bilmediğiniz bir sistemi uygulamak için bu yeterli mi? İşte bu süreçte sizlere rehber olmak, yolunuzu açmak ve ışık tutmak istedim. Adım adım anlatacağım çalışmaları CD’de topladım, örnekleri verdim, hangi sırada hangi dokümanı hazırlayacaksınız bunlardan bahsettim. Bundan sonrası artık size kalmış. Ancak bilmenizi istediğim bir şey var ki o da, sisteminizi kurarken takıldığınız ve sormak istediğinizde burada olduğumu bilmenizdir.

Tek yapmanız gereken şey “Bilmiyorum, siz yardımcı olabilir misiniz?” demeniz. Biliyorsam evet, bilmiyorsam ben de bu konuyu bilmediğimi öğrenirim. Bu sayede benim de ufkumu açmış olursunuz ve birlikte öğrenip gelişiriz.

CD elinize geçene kadarki süreçte buradan da sizlere destek olmaya çalışacağım.

Evet, başlıyoruz:

Öncelikle kişisel olarak birçoğumuzun ortak derdi olan kilo ile konuyu bağlamak ve kilo vermek isteyen birine sorulan birkaç soru ile başlamak istiyorum:

1. Neden kilo vermek istiyorsun?

2. Ne kadar vermek istiyorsun?

3. Bunu nasıl yapmayı planlıyorsun?

4. Kilo vermeni engelleyecek risklerin neler?

Sistem Kurmak isteyen firmalar için de bu ve benzer soruları tekrar edip başlayabiliriz.

1. Neden Sistem Kurmalısınız?   sorunun gerekçeleri de sizinkilerle benzer ise haydi başlayalım.

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!